wednesday, 7 december otwarte 12 — 19
Galeria Miejska Arsenał

Stary Rynek 6, Poznań
T. +48 61 852 95 02
E. arsenal@arsenal.art.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

Dostępność

Pracownicy i pracowniczki Galerii Miejskiej Arsenał starają się wyjść naprzeciw różnym potrzebom odbiorców_czyń. W miarę możliwości podejmujemy działania zwiększające dostępność wystaw, warsztatów edukacyjnych oraz samego budynku.

 

Budynek Galerii nie jest w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, ale zmieni się to wraz z remontem przewidzianym w latach 2021-22. Szczegóły można znaleźć w zakładkach dla osób niedowidzących oraz z różnymi stopniami sprawności ruchowej.

 

Tworzymy i gromadzimy na stronie internetowej materiały edukacyjne przydatne osobom niedowidzącym i niedosłyszącym. Program edukacyjny towarzyszący wystawom obejmuje wydarzenia tłumaczone na Polski Język Migowy. Sukcesywnie uzupełniamy stronę Galerii o nagrania dla osób niedowidzących w formie podcastów i niedosłyszących w formie video z napisami oraz tłumaczeniami na PJM. Staramy się też wychodzić naprzeciw oczekiwaniom i możliwościom percepcyjnym innych grup i środowisk, w tym m.in. osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI


Godziny otwarcia

Poniedziałek: nieczynne
Wtorek – Sobota: 12 — 19
Niedziela: 12 — 16

 

Poznań, Stary Rynek 6

 

Wstęp wolny

Ścieżki dostępu

Wejscie nr 1

Wejście nr 1
(od strony figury Św. Jana Nepomucena)

 

 • Podwójne, przeszklone drzwi z klamką, otwierane na zewnątrz.
 • Wymiary wejścia to: szerokość 95 cm oraz 130 cm po otwarciu bocznego skrzydła, wysokość 230 cm
 • Przed drzwiami znajduje się stopień o wysokości 10 cm uniemożliwiający samodzielny wjazd wózkiem do budynku Galerii.
 • Po wejściu ciemna, marmurowa podłoga.
 • Po lewej stronie znajduje się lada o wysokości 90 cm przy kasie, 120 cm dookoła kasy
 • Pierwsza dostępna toaleta znajduje się na końcu tej kondygnacji po lewej stronie od wejścia, po przejściu około 50 metrów.
 • Dostęp do toalet jest utrudniony dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich z uwagi na szerokość drzwi wynoszącą 60 – 70 cm, dostęp do toalety męskiej wymaga zejścia po pięciu stopniach.

Wejście nr 2
(od strony ulicy Jana Baptysty Quadro, otwierane na wyraźne życzenie zwiedzających)

 

 • Podwójne, przeszklone drzwi otwierane na zewnątrz. Po otwarciu dwóch skrzydeł wejście ma szerokość 1,7 m i wysokość 2,10 m.
 • Po wejściu ciemna, marmurowa podłoga.
 • Po lewej stronie znajdują się rozsuwane drzwi prowadzące do mniejszej sali ekspozycyjnej.
 • Na wprost znajdują się schody prowadzące na pierwsze piętro Galerii, na którym znajduje się większa sala ekspozycyjna.
 • Przed schodami dostępna jest winda dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Windę obsługuje pracownik Galerii (zawsze obecny w regularnych godzinach otwarcia Galerii).

Wejście nr 3

 

Wejście służbowe. Znajduje się od strony ulicy Rynkowej, za Odwachem, otwarte tylko dla pracowników i osób po wcześniejszym ustaleniu godziny odwiedzin